Documentaire ‘Boer Peer’ in Filmhuis Litserborg

De documentaire van Daan Jongbloed is te zien op vrijdag 1 december,  aanvang 20.00 uur, én op zaterdag 2 december vanaf 14.30 uur in Filmhuis Litserborg in Den Dungen. Toegangsprijs 6 euro, inclusief 1 consumptie na afloop. Voor deze documentaire kunnen geen kaarten gereserveerd worden.

‘Boer Peer’ uit Maliskamp leefde bijna 100 jaar in zijn vervallen boerderij waar hij tot aan zijn dood stug doorboerde. Vergezeld door de stilte van het Brabantse platteland wachtte hij de terugkeer van de Duitsers af.  Documentairemaker Daan Jongbloed wist het vertrouwen te winnen en filmde Peer de laatste tien jaar van zijn leven. Boer Peer, een intiem portret van een zeldzaam sobere man, ging op het Nederlands Film Festival 2017 in première. Peer Smulders leefde als een kluizenaar. Zonder douche, warm water, tv, radio, koelkast of andere luxe. Bijna honderd winters bracht hij door naast de houtkachel. Op een gaspitje kookte hij zijn dagelijkse kost, aardappels met spek en een pot sperziebonen of spinazie. Drooggekookt tot een prutje dat hij rechtstreeks uit de pan schraapte. Tot zijn dood hield Peer nog acht koeien, die hij vetmestte voor de slacht. “Ik blijf werken tot ik dood ben”, zei Peer.

​Daan Jongbloed:“Peer was een prachtige en sterke man, echt een boer als vroeger. Die tot het eind van zijn leven dagelijks kruiwagens vol mest de stal uit kruide en buiten op de vaalt leeg kiepte. In weer en wind. Peer is een monument voor het ouderwetse boerenleven, een tijd die misschien voorgoed voorbij is.”

Kijk ook bij

Inspiratie Café Den Bosch – in gesprek met Frits de Lange

Hoe houden we ons staande in deze roerige tijden? Hoe voorkomen we dat we elkaar …